Ida Amalie har 2 A'er i sit navn og må være mest kendis...
Foto:

A-liste kendis sletter Gustav fra Facebook

12. april 2011 af oliver
Læst af 3299 personer.
Af Tejs Lindhardt, Tejs@XQ28mail.com

Der er drama så det basker i den lille kendisverden. Gustav, I ved, ham der er ”For lækker til Love”, og et utal af andre tv-programmer, i håb om at han en dag bliver rigtig ”Famous” en dag. Gustav er nemlig raget noget så uklar med A-liste kendissen Ida Amalie, kan man læse på MSN Starlounge.

Jeg er mere kendt end dig!
Altså som vi kan forstå her på redaktionen, så startede det hele sidste weekend, hvor Paradise baben, Ida Amalie fyldte 20 år. Og 20 år er stort, så det skulle selvfølgelig fejres med en tur i byen. Ud at spise på Jensens og en tur på bakken. Her blev der bl.a. sunget karaoke og Ida Amalie strippede.. Sikke en tur. Og ifølge vores kilder, så gik det hele, som det skulle. Gustav kender ikke personligt Ida Amalie, men han blev inviteret med af sin ven Mitchel.

Efterfølgende har Gustav tænkt tingene igennem, og er kommet frem til at han kun blev inviteret med, fordi han var for kendt.. eller hvad man siger. Og nu farer gloserne hen over internettet, om hvem der er mest kendt, læs mere på MSN Starlounge
.

Eksperterne siger
Det er altid svært, at afgøre hvem der er ”toppen af poppen”, hvem den virkelige kendis er. Ugebladet Se&Hør har én liste, Billede-Bladet har en anden. Og nogle deler listen op i ABC osv.. Vi har i dag talt med en af de tunge drenge i branchen, og han kunne sige, at der kun findes ÈN liste, der er en A-Liste, og ikke noget andet halløj.  Hans vurdering af denne lille fight mellem de to tv-kendisser, så er Ida Amalie altså den, der er mest A-liste kendt.

Vi kender kun Gustav fra få tv-programmer, og så 3x20 min i for lækker til Love programmet, og det bliver man altså ikke A-liste kendt på, siger han til XQ28.dk, men tilføjer, at han da er da på vej op.

Blacklistet på Facebook
Om Bitch fighten fortsætter, må vi se. Men indtil videre har Ida Amalie i hvert fald blacklistet Gustav fra Facebook.

- Han skal ikke være sådan over for mig. Han skal jo ikke være mega falsk over for mig og opføre sig, som om han var glad for mig. Han kaldte mig "skat" og alt muligt, og jeg tænkte; "ja, ja, slap nu af," lyder forklaringen fra Paradise Hotel-deltageren. Citat MSN Starlounge


23-05-2012 Soluna Samay: "Danmark jeg lover at gøre mit bedste på lørdag"
22-05-2012 Danmark videre i Eurovisionen
22-05-2012 AIDS slipper dig aldrig!
22-05-2012 Tag på ø-lejr med de frække
22-05-2012 Homonummer tager kegler i årets Cirkusrevy