Foto: Screenprint Youtube
Af Tejs Lindhardt, Tejs@XQ28mail.com
Gå til Facebook I LIKE
Navnet er Joe, han driver homoklubben WONK i Malmø. Det siges, at de fedeste fester afholdes i Malmø, og det er på WONK, det sker. I samme stil som med Rocco festerne herhjemme. Bare med frække svenske fyre.
Hvert år kommer der en kalender med frække saftige fyre.
Hunks på Wonk
De fyre, der arbejder på WONK, er model hotte, det vil sige rigtig hotte :-). Faktisk kan man finde nogle af de fyre i næste års kalender på WONK. Et af navnene er Hampus, han er 18 år, bor i Malmø og så er han ”Busboy” på WONK.
Hvis man vil have en baggrund på sin computer med de frække fyre, skal man blot trykke på linket direkte til de 15 frække wallpapers. Fotografen bag WONK kalenderen 2012 er Jens C. Hilner.
Og ingen tvivl om WONK er stedet, det har hele 5 gange vundet det svenske QX magasins Øresundspris, 2003, 2004, 2005, 2009 og 2010.
Om ikke så længe så får vi et par kalender til konkurrence.