Bjørne eller nøgne fyre! Hvad vælger du?

4. februar 2012 af oliver
Læst af 950 personer.
Af Tejs Lindhardt, Tejs@XQ28mail.com


Selvom det er februar, har vi stadig trangen til at vise os frem, og selvom det måske er årets koldeste aften, så er der gang i byen og folk i meget lidt tøj.

Der er hele tre fester du kan gå til i aften.

Du kan vælge mellem

- BearAwareParty 
- Fuck & Dance Winter edit i SLM 
- Pink Gay Disko (Grand oppening)

Så uanset om du er til dem med skægget og maverne, dem der bare gerne vil danse og kneppe eller noget Pink og ungt, så er vi sikre på, du nok skal finde det der passer dig.

Skulle du ikke være til noget af det, så har alle de andre
steder selvfølgelig også åbent.

Åh brok og atter brok
Vi homoer vil helst ikke gå glip af noget, og derfor er der også lidt ballade, når der er hele tre fester, man kan gå til, for hvad skal man vælge.

Vi har modtaget nogle mails, hvor folk er kede af man ikke snakker sammen i festmiljøet og sørger for, at der ikke ligger fester samtidigt.

Vi har haft kontakt til de tre arrangørerne, og alle bekræfter over for XQ28, at det er korrekt at man ikke snakker sammen.  I øvrigt mener de også, det er tre forskellige publikumstyper, festerne er henvendt til.

Her på XQ28 synes vi, det er ærgerligt, at arrangørerne ikke snakker mere sammen, men det er jo altid svært at lave noget, der ikke "driller" noget andre har planlagt.

I stedet for at brokke sig kunne man jo glæde sig over, at der for engangs skyld sker lidt i København.




24-05-2012 6 stjerner til ny homobog
24-05-2012 En syngende Sys Bjerre klar med kærlighedserklæring til sin veninde
23-05-2012 Soluna Samay: "Danmark jeg lover at gøre mit bedste på lørdag"
22-05-2012 Danmark videre i Eurovisionen
22-05-2012 AIDS slipper dig aldrig!