Bøsseskuespiller tænker på kone og børn!!
14. maj 2009 af oliver
Læst af 1602 personer.
Af Tejs O. T. Lindhardt
Selvfølgelig skal alle pleje deres image, så de i fremtiden kan få endnu større roller. Og her i det seneste nummer af mandebladet ”Euroman” kan man således læse at skuespilleren Thure Lindhardt tvivler på sin seksualitet. Jeg ville ikke sætte mig på noget bestemt, og måske er der om nogle år en kone og barn.
Thure Lindhardt sprang ud for nogle år tilbage, da han var kæreste med DJ’en Simon Holk, der også på et tidspunkt var medejer af homobaren ”Below”. Men lige før de åbne ”below”, stoppede de. Nu er Thure kæreste med Simon Holst, man også har set i forbindelse med ”vild med Dans”.
Filmaktuel Thure Lindhardt fik tilbudt rollen som munken Silas i Dan Browns film ”The Da Vinci Code” men blev pludseligt vraget. Ærgeligt, for vi tror bestemt han kunne ha gjort det lige så godt som Paul Bettany gjorde det. Men denne gang skal ingen snudes for Thure Lindhardts mesterskuespil, for han er med i den nye Engle og Dæmone, som har fået top karakter.
Se trailer her
|
|
|