Kendt dansker med i opløbet til årets kjole

18. januar 2010 af oliver
Læst af 1504 personer.

Af  Tejs Lindhardt

Hvis det er nogen det går godt for, så er det den kendte kjoledesigner Lasse Spangenberg, der til dagligt arbejder i butikken på Frederiksberg, hvor han kreere flotte kjoler til nogle af Danmarks kendisser.

Flotte kjoler som bl.a. Sys Bjerre, Szhirley, Christiane Schaumburg-Müller, X-factor Linda og Lisa Lents kan være stolte af.

Sidste år kunne man stemme på Lasse Spangenbergs kjoler i Billede Bladet, hvor han vandt.  Og det kan man igen i år. For netop nu er afstemningen gang, og Spangenberg har.

Vi fangede Lasse Spangenberg på telefonen for at spørge hvor gode hans chancer er i år.

Jeg vandt sidste år, og tror også mine chancer er store i år. Kjolen fra Cannes var et hit lige som Szhirley’s den lilla var, men det må være op til danskerne at stemme siger Lasse Spangenberg til XQ28.dk NET.



24-05-2012 6 stjerner til ny homobog
24-05-2012 En syngende Sys Bjerre klar med kærlighedserklæring til sin veninde
23-05-2012 Soluna Samay: "Danmark jeg lover at gøre mit bedste på lørdag"
22-05-2012 Danmark videre i Eurovisionen
22-05-2012 AIDS slipper dig aldrig!